Wkra – spływy kajakowe jako dobra rekreacja

Spływy kajakowe w ostatnich czasach stały się bardzo modne. Wiele osób młodych czy dorosłych zbiera się większą grupą znajomych czy rodziną i organizują sobie wspólne spędzenie czasu wolnego właśnie jadąc na spływ kajakowy.
Ile czasu trwa spływ kajakowy Wkrą?
Spływy odbywają się jednodniowe, ale jeśli mamy więcej czasu możemy zorganizować go nawet na kilka dni. Jeśli nigdy nie byłeś na spływnie albo nawet nie pływałeś kajakiem to taka atrakcja jest właśnie dla Ciebie. Spływ jednodniowy trwa od 2 do 4h w zależności jak długa trasę mamy do pokonania.
Co przygotować na przygodę kajakową?
Komplet profesjonalnego sprzętu kajakowego to nie mały koszt, dla kogoś kto nie pływa regularnie. Kajak warto zatem wypożyczyć. Podręczny ekwipunek może przydać się częściej. Wybierając się na jednodniowy spływ warto zaopatrzyć się w podstawowy ekwipunek taki jak czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem UV, butelkę wody, mała przekąskę oraz nieprzemakalny plecak. Dla osób, które uwielbiają robić zdjęcia z takich wypadów warto również zakupić nieprzemakalny zawijany woreczek, aby uchronić przed wodą telefon komórkowy, aparat czy dokumenty.
Jak to jest na trasie?
Zabierasz najważniejsze rzeczy i jedziesz w wyznaczone miejsce startu. Dostajesz kajak jednoosobowy lub dwuosobowy, kamizelkę i wiosło o dwu piórach, a także instrukcję jak płyną
i gdzie kończy się trasa, a potem już tylko się relaksujesz i dobrze bawisz. Tak właśnie możesz rozpocząć swój pierwszy spływ kajakowy Wkrą.
Czym kajaki wyróżniają się od innych rekreacji?
Kajaki to jeden z popularnych sportów wodnych. Kajaki dają ogromne możliwości rekreacji, relaksacji oraz odpoczynku od codziennych obowiązków. Podczas pływania kajakiem możemy bardzo blisko obcować z fauną i florą, złapać harmonię z naturą. Nad Wkrą jest cicho, spokojnie, słychać szum traw czy trzcin, a naszym oczom ukazują się wspaniałe widoki, często zapierające dech w piersiach. Trasy często prowadzą przez lasy, pola czy łąki. Dodatkowym atutem kajaków jest to, że możemy się też poopalać pływając kajakiem, nie tylko po Wkrze. Czyli ogólnie relaks pełną parą.
Kajaki a kondycja
Kajaki to również kondycja dla naszego ciała. To nie jest tylko siedzenie i nic nie robienie, to także praca fizyczna na rozruszanie naszego ciała. Dzięki wiosłowaniu możemy wzmocnić pracę mięśni rąk i złapać właśnie trochę aktywności fizycznej. I gdyby przyjrzeć się głębiej, to nie tylko praca mięśni rąk. W zależności od trasy rzeki, rodzaju sprzętu, którym płyniemy czy stylu naszego pływania pracują mięsnie grzbietu, obręczy barkowej, nadgarstki, a nawet mięśnie brzucha. Podczas przepływania trasy wyznaczonej przez rzekę możemy również spotkać przeszkody. Czasami może to być powalone drzewo, czasami wystającą gałąź czy płycizna,
z którą musimy się zmierzyć. Po kilku godzinach spędzonych na rzece można naprawdę poczuć się zmęczonym i głodnym. Dlatego idealna nagrodą za nasze wiosłowanie jest zorganizowanie ogniska po przeprawie rzeką.
Kajaki to sama przyjemność
Nic dziwnego, że kajaki wracają do łask. Kiedyś łódki były tworzone z materiałów drewnianych połączonych żywicą czy z włókna szklanego. Często przeciekały i były po prostu ciężkie
w transporcie. Dziś łódki są tworzone z lekkiego i trwałego polietylenu, którego koszt wyprodukowania jest znacznie mniejszy. Technologia poszła do przodu to i budowa kajaka się zmieniła. Zwrotny i lekki kajak doskonale radzi sobie na odcinkach rzeki, która meandruje. Jest wygodny i pakowny, dlatego można w nim również schować śpiwory, namioty czy ekwipunek na kilkudniowy spływ.
Gdzie znaleźć ofertę?
Wiele ofert mamy tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać w wyszukiwarkę „ spływ kajakowy Wkra ”. Wyskoczy dużo różnorodnych propozycji na stronach internetowych, gdzie będziemy mogli się dowiedzieć o miejscu, gdzie odbywa się spływ, jaką ma długość trasa i jaki jest jej czas przepłynięcia oraz cenę. Na stronach również znajdziemy dane kontaktowe do danych firm czy osób prywatnych organizujących spływy kajakowe, u których możemy dowiedzieć się więcej interesujących nas informacji.